BARCELONA FLASHBACKS

 

 Co prawda moja wizyta w Barcelonie miała miejsce prawie rok temu, ale udało mi się tam trafić na kilka miejsc wartych uwagi i kto wie, może ktoś z Was wybiera się do stolicy Katalonii i skorzysta z moich rekomendacji. Ale od początku.

Although my visit to Barcelona was almost a year ago, I managed to meet some places worth visiting, and who knows, maybe one of you is planning to go to the capital of Catalonia and will take advantage of my recommendations. But lets start from the beginning.


Barcelona była miejscem, na które się uparłam. Nasłuchałam się mnóstwo pozytywnych opinii na jej temat i postanowiłam, że to właśnie tam spędzę sylwestra.

Z biletami była walka. Najpierw udało się kupić powrotny, dopiero po kilku dniach razem z moją przyjaciółką, która towarzyszyła mi w podróży znalazłyśmy połączenie w dobrej cenie w tamtą stronę. Wymagało to jednak wiele poświęceń włącznie z wstawaniem w środku nocy i odświeżaniem strony wizzaira.

Barcelona was a place I really wanted to visit. I’ve heard many good opinions about this city and I decided to spend the New Years Eve there. 

Getting the tickets wasn’t so easy. At first we managed to buy tickets from Barcelona to Warsaw. Finally after a few days we also bought tickets to Spain but it took a lot of sacrifices, including getting up in the middle of the night to refresh the Wizzair website.Wyjazd zaplanowałyśmy dość dokładnie. Do organizacji za granicą używamy Google  mymaps, które bardzo polecam. Można tam z łatwością zaznaczyć interesujące nas punkty i stworzyć legendę dzielącą je na różne kategorie. Mamy w zwyczaju robić research internetowy zanim zdecydujemy się zjeść w jakimś miejscu lub je odwiedzić. To pozwala nam na zaoszczędzenie czasu i przede wszystkim pieniędzy. (Zainteresowanych proszę o kontrakt, mogę podesłać mapkę, którą stworzyłyśmy na nasz wyjazd.)

We planned the trip quite well. To organizing things abroad we use Google mymaps, which I highly recommend. You can easily mark points that interest you and create a key that divides them into different categories. We have the habit of doing internet research before deciding where to eat or what to visit. This allows us to save time and first of all -  money. (If any of you is interested, contact me and I will send you the map we created for our trip).


Ale do rzeczy… Prawie każde miejsce na świecie potrafi być tanie, wszystko zależy od Ciebie! Moja ostatnia podróż do Barcelony udowodniła, że to miasto wcale nie należy do drogich. Poniżej przedstawiam więc kilka lokali gastronomicznych, które uważam za warte polecenia i sprawdzenia podczas wizyty w Barcelonie.

To the point… Almost every place in the world can be cheap, everything depends on you. My last trip to Barcelona proved this city is not expensive at all, and I love it! I decided to make a list of places in Barcelona where you can eat and drink cheaply. It';s not long, but all of those places are tested and worth recommeding.


TAPADU

Zwróciłam uwagę na to miejsce, gdy przechodziłam obok i zdecydowałam, że odwiedzę je następnego dnia. Wszystko super, tylko po drodze zapomniałam gdzie ono się znajduje. Kilka dni zajęło mi jego ponowne odnalezienie, ale nie poddałam się i w końcu się udało! Bar oferuje spory wybór rozmaitych tapas w dobrych cenach. Zjesz tam wszystko od owoców morza po bagietkę z sosem aioli (all i oli).

Ceny- tapas od 1,7€, piwo od 1,9€

I paid attention to this place when I was passing by and decided to go there the next day. Everything would be great but I have totally forgotten where it was. I've spent a few days trying to find it and finally I did. This bar offers a lot of tapas in really good prices. You can eat there everything from sea food to baguette with aioli (all i oli) sauce.

Prices - tapas from 1,7€, beer from 1,9€

Carrer de la Princesa, 29


PIZZA PAZZA

Wiem, wiem, nikt nie jedzie do Hiszpanii po to, by jeść pizzę. Zawsze uważałam tak samo, ale... czasami to wręcz niemożliwe i jestem pewna, że o tym wiecie. Zdecydowałam się wstąpić do tego miejsca bo chciałam coś zjeść a nie za bardzo miałam czas. Nie zawiodłam się. Dostaniecie tam świeżą pizzę na kawałki, lub w całości (szczególnie polecam z sosem z pesto!)

Ceny- kawałek pizzy od 2€, cała pizza 8€

I know, you go to Spain and you don't want to eat pizza. I used to say the same but... Sometimes it's just impossible and I'm sure you know about it. I decided to go to this place because I wanted to eat something and I didn't have much time. It offers a fresh pizza in slices or the whole ones. (Tastes the best with the homemade pesto sauce!)

Prices - slice of pizza from 2€, whole pizza 8€.

Carrer Ample, 44MC CARTHY’S BAR

Irish Pub w Barcelonie. Brzmi dziwnie, ale znajdziecie tam drinki w dobrej cenie i świetną atmosferę. Mozna tam poznać masę ciekawych ludzi (zwykle Irlandczyków i Anglików). Wpadłam na to miejsce przypadkiem. Przechodziłam obok i moją uwagę przyciągnęła kolorowa tablica z ofertą drinków. Kilka dni pózniej zdecydowałam się zaglądnąć do środka. Polecam za tanie piwo i drinki!

Ceny- drinki od 3,5€

Irish Pub in Barcelona. Sounds crazy but offers really cheap drinks and great atmosphere. You can meet a lot of interesting (often Irish and British) people there. I found this place by the accident. I was passing by and I saw a plaque with drinks menu. A few days later I decide to go there. I recommend it for cheap beer and drinks!
 
Prices - drinks from 3,5€

Via Laietana, 44100 MONTADITOS

Tapas, tapas i jeszcze raz tapas. To miejsce znalazłam w internecie. Miało bardzo duzo pozytywnych opinii. Można je chyba uznać za jedno z ulubionych miejsc młodych ludzi. Można tam wybrać spośród stu (!) różnych tapasów - słonych, słodkich, z mięsem lub bez. Każdy znajdzie coś dla siebie. Lokal ma wiele ciekawych promocji - na śniadania, oraz w określone dni tygodnia. Więcej informacji znajdziecie na ich stronie internetowej.

Ceny- tapas od 1€, duże piwo 2€

Znajdziecie go w wielu lokalizacjach (także w innych miastach), moja ulubiona podana niżej

Tapas, tapas everywhere. I went there because of  many recommendations I had found on the Internet. It's probably favourite place of young people. You can choose from a hundred (!) different tapas - salty ones, sweet ones, with meat or vegetarian. Everyone can find something for himelf. Bar has many great promotions - for breakfasts or in some days of the week. You can find out more at their website.

Prices - tapas from 1€, big beer 2€

You can find it in many locations all over the city, my favourite:

Plaça d'Urquinaona, 5BACOA

Jedna z sieciówek serwujących burgery i chyba moja ulubiona. Takich barów jest w Barcelonie mnóstwo, ale to wlasnie ten znajdował sie blisko miejsca, gdzie sie zatrzymałyśmy a w środku było zawsze duzo ludzi. Zdecydowałyśmy sie spróbować i nie żałujemy, było smacznie. Było tak 
smacznie, ze mimo, ze w Barcelonie spędziliśmy jedynie tydzień, odwiedziliśmy to miejsce ponownie. Mozna tam zjesc burgery od najprostszych po bardzo wymyślne - sami wybieracie składniki i dodatki.

Ceny burgerów zaczynaja się od 5,9€, małe piwo 2,5€

One of the chain burger bars and probably my favourite. There is a lot of bars like this in Barcelona, but this one was near my appartment and there were a lot of people inside. I decided to try and it was good. Actually it was so good I went back one more time even though I was only one week in Barcelona. You can eat a simple burger or sophisticated one. If you want you can also have french fries or other.

Burger prices start from 5,9€, small beer 2,5€.

You can find it in many locations all over the city. My favourite is:

Carrer de Ferran, 10LA FONDA

Nie Możesz jechać do Barcelony i nie zjeść paelli. Co prawda to danie nie należy do najtańszych, ale wszędzie kosztuje tyle samo, niezależnie od tego czy to budka z jedzeniem czy elegancka restauracja. Jak juz wspomniałam zazwyczaj miejsc, gdzie jadłyśmy wyszukiwałyśmy wcześniej w internecie, tak było i tym razem. Wybór był dość prosty - cały internet huczał o La Fondzie. Kiedy dotarłyśmy na miejsce od razu zrozumiałaśmy, że to miejsce musi być dobre - przed wejściem do lokalu ustawiła się długa kolejka. W sumie spędziliśmy w niej około 40 minut, ale było warto. La Fonda to jedna z tych restauracji, gdzie zmieniają biały obrus po każdym kliencie. Wystrój raczej elegancki, pyszne jedzenie.

Ceny - paella 9,5€ od osoby, duży kieliszek sangrii 3,5€

You just can't go to Spain and don't eat paella. This dish is not the cheapest one but it turns out that it cost the same in almost any restaurant. Usually I was looking for places where I want to eat on the Internet. It allowed me to save time and money. This time it was simple. Everyone was recommending one particular restaurant. When I got there I realized it must be good - there was a big queue in front of the door. I spent there about 40 minutes but yes, It was totally worth it. La Fonda is one of these restaurants where the waiter turns white tablecloth after each client. Decor quite formal, delicious food.

Prices: paella (every kind of) 9,5€ per person, a large glass of sangria 3,5€.

Carrer dels Escudellers, 10BOLLOCKS ROCK BAR

Na koniec mój absolutny faworyt. Trafiłam na niego przypadkiem pierwszej nocy mojego pobytu w Barcelonie. Miejsce przykuło moją uwagę ze względu na mnóstwo plakatów na froncie. Na poczatku byłam pewna, że jest zamknięte. Wszystkie okna były przyciemnione a ściany obklejone plakatami i pełne graffiti. Okazało sie, ze dużo ludzi wychodzi ze środka. Zdecydowałyśmy się wejść i to była najlepsza decyzja w naszym życiu! Nigdy wcześniej nie byłam w tak klimatycznym miejscu. Wnętrze było bardzo ciemne. Wszystko pokryte - sami zgadnijcie - plakatami! Pod sufitem wisiała wielka figura woskowa zombie. Grała głośna, mocna rockowa muzyka. Ciężko to opisać, ale byłyśmy pod ogromnym wrażeniem całości. Mimo, że mogłoby się zdawać, że tam nie pasujemy, chyba jeszcze nigdy nie czułyśmy się tak dobrze w żadnym innym barze. Podczas naszego pobytu spędzaliśmy tam prawie każdy wieczor! Idealne miejsce na drinki i shoty. Głodni dostaną tam burgera :)

I jeszcze jedna zaleta, ceny - piwo kosztuje 2,5€, gin tonic 7€, shoty 1-5€

Daje 5 gwiazdek i chetnie tam wrócę!

This is my absolutely favourite bar in Barcelona. I came there by the accident at the first night of my stay in the city.  Place caught my attention because of all the posters at the front door. At first I was sure it was closed. All the windows were tined and the walls and doors were seeled with old posters and graffitti. However it turned out a lot of people come out from there. I decided to go inside and that was the best decision ever! I have never been in such a climate place. The interior was very dark. All the walls were covered in - guess what - posters! Under the ceiling there was a huge figure of a zombie - man. Loud hard rock music was playing. It's really hard to describe this but even though it might have seem I do not fit there, I have never felt so good in any other bar! During my stay I was there almost every night. It is a perfect place for drinks and shots! If you are hungry you can also eat a great burger there!

And one more adventage - prices. Beer costs 2,5€, gin tonic 7€, shots from 1 to 5€.
 
I give 5 stars, and I totally love it! 

Bollocks, Carrer Ample, 46, 08002 BarcelonaNa co jeszcze czekasz? Zakochaj się w Barcelonie!

So what are you waiting for? Fall in love with Barcelona!

Komentarze

 1. Barcelona Is beautiful. I hope to come there one day and eat paella

  OdpowiedzUsuń
 2. It sounds like you had a great time! I was in Barcelona during the summer and it was soo hot! Still worth it. Did you go to Parque Guell?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Yes I did! It’s a very beautiful park but too touristy for me. I prefer less crowded places. Thank you for your comment!

   Usuń
 3. Great blogpost.. infirmative!!

  OdpowiedzUsuń
 4. Taki wyjazd... zazdroszczę! A zdjęcie żaglówek przepiękne!

  OdpowiedzUsuń
 5. We loved Barcelona when we sailed there it was one of our highlights of Spain .. you brought back many great memories of places we visited in the city thank you

  OdpowiedzUsuń
 6. Amazing photos. Thank you for informative and helpful article. Regards about your great work.

  OdpowiedzUsuń
 7. Już dawno się w niej zakochałam! Moja ulubiona miejscówka to Salt Restaurant, gdzie jadłam kolacje mając nogi w piasku! (zaraz obok The W Hotel, jeśli jeszcze się wybierzesz jeszcze kiedyś do Barcelony, to koniecznie wypróbuj!)
  Buzi!

  OdpowiedzUsuń
 8. Wow! I would definitely love to visit Barcelona. Great pictures. Thanks for sharing.

  OdpowiedzUsuń
 9. Byłam już dwukrotnie. Jest piękna, chociaż droga.

  OdpowiedzUsuń
 10. I'm personally a big fan of blog. Thanks for sharing this post.
  clipping path
  clipping path service
  background removal

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz